Ücretsiz Teklif Al!
Location
Fevziçakmak Mh. 10770. Sk.
No: 1/E Karatay/KONYA

Araziye GES Kurulumu Yapabilir miyim?

araziye-ges-kurulumu-yaptira-bilirmiyim

EUROSOL olarak, arazinize Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurulumu yapmak istiyor olabilirsiniz. Lisanssız GES kurulumu için öncelikli olarak geçmişten almış olduğunuz çağrı mektubunuzun bulunması ve kurulum montaj süresinin geçmemiş olması gerekmektedir. Ancak, çağrı mektubu dağıtımı lisanssız yatırımlar için durdurulmuştur.

Alternatif olarak, lisanslı bir yatırım yapmak isterseniz, YEKA (Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları) ihalelerine katılma şansınızı deneyebilirsiniz. Bu ihalelere katılarak lisanslı bir GES kurma fırsatı elde edebilirsiniz.

5/1/h maddesi gereğince, ‘Sanayi’ veya ‘Tarımsal Faaliyet’ aboneliği olan tüketim tesisleri için çatı veya arazi üzerine kurulan Güneş Enerjisi Santrali’nin sözleşme gücünün iki katı güce sahip bir GES kurma izni verilmiştir. Endüstriyel tesisler, abone tipi ve sözleşme gücüne bağlı olarak öncelikli olarak çatı ve cephe sistemleri üzerinde GES kurulumu yapabilirler. İmarlı arazilerine veya dağıtım şirketi sınırına bakılmaksızın marjinal arazilere GES kurma izni alabilirler.

EUROSOL olarak, güneş enerjisi sistemleri konusunda uzman ekibimizle sizlere en uygun çözümleri sunmaktan mutluluk duyarız. İhtiyaçlarınıza uygun GES kurulumu için bize başvurabilir ve daha fazla bilgi alabilirsiniz. Size enerji verimliliği ve sürdürülebilir çözümler sunmak için buradayız.

EUROSOL’un güneş enerjili sulama sistemi, çevre dostu bir çözüm sunuyor. Sistem, fosil yakıtlara dayalı enerji tüketimini azaltırken, karbon salınımını önemli ölçüde düşürüyor. Bu da, tarımsal üretimin çevresel etkisini azaltıyor ve sürdürülebilir bir tarım sektörü oluşturulmasına yardımcı oluyor.